Baddhakonasana

Kategoria: Asany siedzące
Drukuj
Baddhakonasana Baddhakonasana to pozycja rozciągająca biodra i wzmacniająca pośladki. Baddha znaczy schwytany, związany, a kona kąt.

Opublikowano: 6 lata 2 mies. ago przez lukasz #152
lukasz's Avatar
Żeby Ci dokładnie odpowiedzieć musiałbym zobaczyć w jaki sposób wykonujesz tą asanę i co ćwiczysz w ciągu dnia.

Tak ogólnie to dużo zależy też od tego ile czasu w czasie jednej sesji poświęcisz na tą asanę i na inne asany rozciągające biodra. Jeśli godzinę dziennie robisz asany rozciągające biodra, a tą konkretną asanę robisz jeszcze przez 15 minut, to jeśli masz predyspozycje to już po nie całym miesiącu powinieneś mieć kolana na ziemi. Jak nie masz predyspozycji to powiedzmy 6 miesięcy.

W każdym razie to nie jest najlepszy sposób patrzenia na asany z wielu powodów... Jednym z nich jest bezpieczeństwo. Jak za bardzo będziesz się starać zrobić asanę w jakimś konkretnym terminie, albo dociągnąć pozycję mimo, że ciało na to nie pozwala, to możesz coś sobie uszkodzić, szczególnie jeśli mięśnie są sztywne i nieprzyzwyczajone do rozciągania. Najczęściej w takich sytuacjach uszkadza się jedno kolano, ale biodro też można nadwyrężyć.

Dlatego nie śpiesz się, jak robisz jakąkolwiek asanę staraj się być rozluźniony i rób tyle, na ile ciało Tobie pozwala, a postępy na pewno będą.
Opublikowano: 6 lata 2 mies. ago przez DjEmber #150
DjEmber's Avatar
Podejrzewam, że nie od razu Kraków zbudowano i że wszystko jest uzależnione od indywidualnych możliwości adepta, ale ile mniej więcej czasu potrzeba by nauczyć się tej asany? Spróbowałem, zmartwiłem się własną kondycją i ciekawy jestem.