Siła umysłu

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Tak naprawdę nauka nie wie dokładnie jaki wpływ mają nasze myśli na organizm człowieka. To jest coś, co trudno badać, tak samo jak nie wiemy jaki wpływ mają myśli na naszą podświadomość. Ale faktem jest, że ten wpływ jest.

 

Skąd wiadomo, że myśli wpływają na nas? Odpowiedź jest bardzo prosta i nie trzeba szukać jej w żadnych polach energetycznych, w chi, czy pranie… Wystarczy spojrzeć na mowę ciała. Kiedy patrzymy na drugą osobę, jesteśmy w stanie nie tylko poczuć, to co ona czuje, ale możemy nawet domyśleć się o czym mniej więcej myśli w danej chwili, jeśli skupimy się będziemy odbierać wysyłane od niej sygnały. Często wystarczy spojrzeć komuś w oczy, popatrzeć na wyraz twarzy. Czasem ten stan jest tak widoczny, że można go poczuć tylko patrząc na postawę ciała.

 

Myśli nie wpływają jedynie na naszą mowę ciała. Według filozofii wschodnich stan umysłu wpływa również na pracę organów wewnętrznych, na fizjologię ciała, a przez to na nasze zdrowie. Potwierdzają to coraz częściej badania na zachodzie. Z jednej strony coraz częściej można usłyszeć o negatywnym wpływie stresu na organizm, a z drugiej zauważa się, że pozytywne nastawienie przyśpiesza rekonwalecencję po pobycie w szpitalu. 

 

Nasze myśli w podświadomy sposób wpływają też na kontakty z innymi. Powodują one, że inni dobrze czują się w naszym towarzystwie, albo źle. Rozsiewamy nasze myśli dookoła właśnie przez mowę ciała i spojrzenia. Zauważ, że jak jesteś wśród pozytywnych ludzi, to zawsze też masz pozytywny nastrój, a jak wśród negatywnych, to twój nastrój się pogarsza. Dlatego staraj się pozbywać negatywnych myśli, żeby nie wysyłać do otoczenia negatywnych sygnałów i nie infekować nimi ludzi dookoła. Utrzymuj raczej pogodny stan, żeby pozytywnie oddziaływać wszystkich dookoła.

 

Innym objawem siły umysłu jest efekt placebo. Nie wiadomo dokładnie jaki jest jego mechanizm, ale faktem jest, że około 30% osób zdrowieje nawet, jeśli nie ma podanego żadnego leku. 30% to bardzo dużo, skuteczność leczenia niektórymi lekami wcale nie jest większa. Np. witamina C pomaga na przeziębienia tak samo jak efekt placebo. To daje do myślenia….

 

To wszystko powoduje, że powinniśmy zwracać uwagę na to co myślimy. Staraj się pielęgnować pozytywne myśli, a jak kiedyś złapiesz się na myśleniu w negatywny sposób albo zauważysz w sobie negatywne emocje, staraj się je zmienić w pozytywne. Na początku to może być trudne, ale z czasem przychodzi coraz łatwiej. Dbaj o swoje myśli i nie marnuj energii na negatywne emocje.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież