Pozytywna medytacja

Kategoria: Medytacja
Drukuj

 „Pozytywna medytacja” - to jest takie ćwiczenie premedytacyjne, które pomogą utrzymywać pozytywne myśli względem innych. Jest to jedna z praktyk, którą polecam robić jak najczęściej, dlatego, że działa naprawdę dobrze.

 

W życiu codziennym czasem zdarzają nam się drobne przykrości, które wyrządzają inni ludzie. Pamiętaj, że jedyną osobą, która może wpływać na twoje samopoczucie jesteś TY i nikt więcej. Dzięki temu mentalnemu ćwiczeniu nauczysz się nie trzymać urazy do innych i pozbywać się stresu, który gromadzi przez wpływ innych ludzi.

Pamiętaj, że każda osoba jest tylko człowiekiem. Jeśli ktoś utrudnia tobie w jakiś sposób życie, albo robi Ci na złość, to znaczy, że widzi w Tobie jakieś zagrożenie, albo myśląc o Tobie włączają się jakieś kompleksy. Pomyśl chwilę... nikt nie robi na złość biednym bezdomnym, albo poszkodowanym przez los inwalidom. Ludzie utrudniają życie raczej konkurentom w pracy, którzy są od nich lepsi i innych sytuacjach, w których chcą, żeby ktoś upadł do ich poziomu.

Pamiętaj, jeśli człowiek jest zadowolony z życia i siebie, to takich rzeczy nie robi. Dlatego jeśli spotka Cię takie traktowanie, to nie bierz tego do siebie, tylko przypomnij sobie, to co piszę, taka osoba ma kompleksy przez ciebie. Więc zamiast stresować i denerwować się tym, że ktoś robi Ci na złość, możesz raczej czuć dumę z tego powodu , bo to znaczy, że jesteś wartościową osobą.

Czasem powody zmartwień są bardziej prozaiczne. Czasem postarałaś się upiec pyszne ciasto i nikt nie powiedział, że było pyszne, może wysłałaś do kogoś wiadomość i nie dostałaś odpowiedzi, może ktoś ważny zapomniał o Twoich urodzinach. Nie złość się z powodu takich drobiazgów. To nie znaczy, że ludzie Cię niedoceniają ani nic złego. Nie nadawaj ludzkiemu zachowaniu żadnego głębszego sensu, bo ludzie są niedoskonali i czasem nieumyślnie robią głupie rzeczy. Jeśli ktoś nie pochwalił ciasta, a koniecznie chcesz się dowiedzieć, czy było pyszne, to zapytaj co myśli, jak ktoś nie odpowiedział na wiadomość to spytaj czemu tego nie zrobił, może był zajęty, rozładował się telefon, albo to z roztrzepania. Jeśli jakieś zachowanie człowieka Cie się nie podoba, to po prostu to powiedz, zobaczysz, że zwykły komunikat w stylu: „Następnym razem odpowiedz na moją wiadomość, bo nie lubię jak mi nieodpisujesz” może zdziałać cuda.

Zawsze staraj się myśleć, że ludzie są dla Ciebie dobrzy, życzliwi i uprzejmi. Jeśli będziesz rozsyłać podświadomie takie sygnały, to zobaczysz, że ludzie zaczną tacy być. Tak działa mowa ciała i nasza podświadomość. To jest taka samospełniająca się przepowiednia. „Pozytywna medytacja” pomoże Ci to osiągnąć.

  1. Usiądź w pozycji do medytacji.
  2. Pomyśl po kolei o każdej osobie, którą znasz i wyślij w myślach po kolei każdej z tych osób jakąś pozytywną, ciepłą myśl, albo wyobraź sobie, że wysyłasz jej pozytywną energię, albo uśmiechnij się w myślach do tej osoby. Możesz wyobrazić sobie jak łączy Cię z Tą osobą niewidzialna więź, dzięki której możesz wysyłać te pozytywne elementy.
  3. Jak już każdej osobie wyślesz w myślach coś pozytywnego, to przez jakiś czas skupiaj się na tym, żeby wysyłać wszystkim tym osobom naraz, tą pozytywna, ciepłą myśl/emocję/energię, czy uśmiech. Możesz wyobrazić sobie jak łączy cię z tymi wszystkimi osobami niewidzialna więź, dzięki której może im to wszystko wysłać.
  4. Jak 3 punkt będzie prosty, to postaraj się wysyłać wszystkim ludziom te pozytywne emocje/myśli/energię. Wyobraź sobie jak one promieniują z Ciebie i dochodzą do wszystkich ludzi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież