Medytacja


W tym dziale można przeczytać informacje o medytacji. Dowiesz się co to jest medytacja, co daje i poznasz techniki medytacji


Medytacja - co to jest?

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Co to jest medytacja?

Jak medytacja wpływa na nas?

 

Medytacja jest sztuką skupiania uwagi, trwania w stanie głębokiego skupienia i spoglądania wewnątrz siebie.

Jak zacząć medytować samemu w domu?

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Co zrobić, żeby nauczyć się medytować?

Ile czasu poświęcić na medytację?

Chcę nauczyć się medytować - od czego zacząć?

Jak zacząć medytować samemu?

Jak medytować w domu?

 

Czytaj dalej, w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Co daje medytacja?

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Ciało i umysł są ze sobą powiązane. Nie można oddzielać jednego od drugiego, ponieważ ciało ma wpływ na stan naszego umysłu, a myśli i stan emocjonalny wpływają na ciało. To powoduje, że medytacja mimo, że jest mentalnym procesem, ma pozytywne działanie i na ciało i na umysł.

Medytację można podzielić na dwa typy

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Wyróżnia się dwa typy medytacji, które są praktykowane niezależnie o siebie, i które mają zupełnie inne działanie: medytacja uważności (vipassana) i medytacja koncentracji (samatha).

Na czym polega medytacja?

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Medytacja może mieć różne formy, ale tak na prawdę opiera się na trzech zasadach:

8 porad odnośnie medytacji

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Czasem kiedy zaczyna się praktykę medytacji pojawiają się pytania i wątpliwości odnośnie tego jak powinno się to robić. Te 8 porad powinno rozwiać niektóre z nich.

Pozycje do Medytacji

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Jakie pozycje są najlepsze do medytacji?

Którą pozycję najlepiej wybrać, jeśli chcemy medytować?

Jak przygotować ciało do medytacji?

 

Medytacja wbrew pozorom może być dość wymagająca. Pozycje do medytacji może nie są zbyt trudne, jednak wykonuje się je przez bardzo długi czas. Po 30 minutach, każda pozycja może robić się wymagająca i rozpraszać świadomość, nawet zwykły siad skrzyżny.

Siła umysłu

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Tak naprawdę nauka nie wie dokładnie jaki wpływ mają nasze myśli na organizm człowieka. To jest coś, co trudno badać, tak samo jak nie wiemy jaki wpływ mają myśli na naszą podświadomość. Ale faktem jest, że ten wpływ jest.

Pozytywna medytacja

Kategoria: Medytacja
Drukuj

 „Pozytywna medytacja” - to jest takie ćwiczenie premedytacyjne, które pomogą utrzymywać pozytywne myśli względem innych. Jest to jedna z praktyk, którą polecam robić jak najczęściej, dlatego, że działa naprawdę dobrze.

Medytacja oddechu

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Medytacja oddechu jest jedną z najstarszych technik w Indiach i Chinach, aby wprowadzać umysł w stan medytacji. Jest to jedna z najmniej skomplikowanych metod, którą każdy może wykonywać i do której nie potrzeba żadnych pomocy ani przyborów oprócz własnego ciała.

Medytacja z mantrami

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Medytacja z mantrami to jest typową medytacją hinduską mocno związaną z jogą. Polega ona na powtarzaniu bez przerwy sylab, wyrazów lub całych zdań, najczęściej w języku sanskryckim. Jest to jest medytacja, polecam ją każdemu początkującemu, ponieważ powtarzając w myślach mantrę zagłusza się dialogi wewnętrzne i pozwala wejść w głęboki stan rozluźnienia.

Medytacja rozluźniająca

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Jest to bardzo dobra medytacja, żeby zacząć. Tutaj nasza świadomość płynie z jednego miejsca w ciele do innego i dzięki temu łatwiej jest utrzymać skupienie niż kiedy skupiamy się tylko na jednej rzeczy.