Kundalini joga

Kategoria: Rodzaje jogi
Drukuj

Kundalini

Kundalini jest to boska energia spoczywające w podstawie kręgosłupa. Symbolicznie kundalini przedstawia się jako węża, albo spiralę zwiniętą do 3 i pół zwoju. Kiedy kundalini się przebudzi przepływa po kolei przez wszystkie czakry oczyszczając je, a gdy dotrze w końcu do czakry koronnej praktykujący będzie mógł doświadczyć samadhi.


Kundalini joga

Kundalini joga jest najstarszą odmianą jogi, chociaż do europy i USA dotarła zupełnie niedawno.  W roku 1969 Bhajan pokazał kundalini jogę szerszej rzeszy ludzi, wcześniej była ona ukrywana i chroniona przed zewnętrznymi wpływami.

Kundalini jogę wyróżnia to, że bardziej skupia się w ona na mantrach i oddechu, niż na samych asanach. Asany oczywiście też się wykonuje, robi się je zawsze w połączeniu z oddechem, jak vinyasę, albo gdy są statyczne, to z odpowiednim sposobem oddychania.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Opublikowano: 5 lata 3 mies. ago przez VeanHell #253
VeanHell's Avatar
Z tego co mi wiadomo, nie zbyt jest dobre praktykowanie kundalini-joga, kundalini ma się przebudzić kiedy będzie na to pora i czas, w odpowiednim ciele i człowieku, nie można tego przyspiesz bo potem będą same problemy wewnętrzne i zewnętrze. Ja nie przechodziłem i nie przechodzę przez kundalini ale trochę poczytałem i pytałem paru osób które przez to przechodzą. Po za tym kundalini-joge trzeba praktykować z mistrzem, nigdy samemu ani tym bardziej niedoświadczonej osobie.