Jak zacząć medytować samemu w domu?

Kategoria: Medytacja
Drukuj

Co zrobić, żeby nauczyć się medytować?

Ile czasu poświęcić na medytację?

Chcę nauczyć się medytować - od czego zacząć?

Jak zacząć medytować samemu?

Jak medytować w domu?

 

Czytaj dalej, w tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Na początku medytacja może nie przychodzić łatwo. Na co dzień jesteśmy ciągle bombardowani informacjami, nowymi bodźcami i umysł przyzwyczajony jest do rozbieganych myśli i impulsów dobiegających ze wszystkich stron. Poza tym ciągle mamy jakieś niedokończone obowiązki i codzienny stres, a to wszystko odkłada się gdzieś w podświadomości i nawarstwia. Ale robiąc codziennie medytację, stopniowo można uwolnić się od tego niepotrzebnego obciążenia i dzięki regularnej pracy stopniowo będziesz zauważać progres.

 

Ile czasu poświęcić na medytację?

Najważniejsze to zacząć wykonywać medytację systematycznie. Ustal sobie ile czasu dziennie poświęcisz na medytację. Proponuję na początku 10 - 20 minut dziennie. To nie jest dużo, a zobaczysz, że umysł dzięki temu zacznie się uspokajać.

 

Kiedy przyzwyczaisz się do codziennej medytacji, to raz na tydzień, albo raz na dwa tygodnie dobrze jest wykonywać ją dłużej np. 30 minut albo 60 minut. Podczas takiej sesji poczujesz, że ten stan bardzo się pogłębia, a potem jak wrócisz do krótszego czasu, to łatwiej Ci będzie osiągać coraz głębszy stan.

 

Którą medytację wykonywać?

Jest bardzo dużo technik medytacji. Medytacja to tak naprawdę stan umysłu, a nie technika, ale robiąc niektóre techniki łatwiej skupiać uwagę. Na początek polecam medytację z mantrą. To jest moim zdaniem najprostszy sposób.

 

Jaka pozycja do medytacji?

Przeczytaj ten artykuł: "Pozycje do medytacji", żeby dowiedzieć się czegoś więcej.

 

Jak przygotować ciało do medytacji?

Przeczytaj: "Pozycje do Medytacji - jak przygotować do nich ciało".

 

Wstępne informacje odnośnie praktyki medytacji

Przeczytaj: "8 porad odnośnie medytacji".

 

Kurs medytacji

Przygotowałem też pełny kurs medytacji, z którego dowiesz się wszystkich podstawowych informacji odnośnie medytacji i poznasz podstawowe techniki medytacji, z których sam korzystam: kurs medytacji.

Komentarze  

-17 #1 Wilczyca 2015-12-23 14:16 Cytować
Medytuję od paru lat, niestety nie regularnie, ale coraz łatwiej mi się zdyscyplinować do codziennej praktyki. Kiedyś wymarzyłam sobie taką okrągłą poduszkę przeznaczoną specjalnie do tego celu i moja mama mi taką uszyła ;) Pomysł był tak udany i trafiony, że powstałą cała kolekcja, która początkowo trafiała do naszych najbliższych i przyjaciół. Ze względu na prozdrowotne włąciwości łuski gryki stwierdziliśmy, że chcielibyśmy się tym dzielić z innymi - jeśli jesteście zainteresowani "Pod Duszkami" do medytacji wypełnionymi łuską gryki - to zapraszam do kontaktu lub do obejrzenia katalogu na stronie Magicznego Ogrodu : http://www.magicznyogrod.pl/pozostale/rekodziela-ubrania/poduszka-do-medytacji.html

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież